Marmaris’teki orman yangını kontrol altında

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Muğla Marmaris’te çıkan orman yangınının kontrol altına alındığını açıkladı. Orman Genel Müdürlüğü, yangına müdahale eden bir personelin şehit olduğunu duyurdu.

Muğla’nın Marmaris ilçesinde oteller ve yerleşim yerlerine yakın ormanlık alanda henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. İçmeler Mahallesi’ndeki ormanlık alanda başlayan yangın, rüzgarın da etkisiyle kısa sürede yayıldı. Alevlere Muğla Orman Bölge Müdürlüğü bünyesindeki 4 helikopterin yanı sıra çevre illerden gelen 7 helikopter, arazözler, dozerler, su tankerleri ve çok sayıda orman işçisiyle müdahale edildi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri de söndürme çalışmalarına destek verdi. Orman Genel Müdürlüğü (OGM), yangına müdahale eden bir personelin şehit olduğunu duyurdu. OGM’nin Twitter hesabından yapılan açıklamada, “Büyük bir acı yaşıyoruz, şehidimiz var. Marmaris İçmeler’de orman yangınında bir kahraman personelimiz şehit oldu. Yaşadığımız acının tarifi yok” denildi. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 328 personelin görev yaptığı yangının kontrol altına alındığını açıkladı. Pakdemirli, “Maalesef her yangında olduğu gibi bu yangında da çeşitli spekülasyonlar, sadece iktidar karşıtlığı için birtakım söylemler söyleniyor. ‘Yine buraya otel yapılacak’ gibi söylemler var. Ben bunları söyleyenleri bir şehidimizin olduğu bugünde Allah’a havale ediyorum. Allah onları bildikleri gibi yapsın. İlk fırsatta buralara tekrar dikim yapacağız. Bu konuda vatandaşlarımızın hiçbir şekilde endişesi olmasın” dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*