Honor Band 6 akıllı bileklik incelemesi

Honor’ın yeni akıllı bilekliği Band 6 Türkiye’de satışa çıktı. Muadillerini takip eden Honor markası yeni cihazda bir önceki nesle göre birçok geliştirmeye gitti. Bir süredir test amaçlı kullandığım cihazın inceleme yazısını okuyabilirsiniz.

Türkiye’de satılan akıllı bilekliklere yeni bir model daha katıldı. Kısa süre önce Huawei’den ayrılan Honor’un yeni bilekliği Honor Band 6, satışa sunuldu. Honor Band 6, cüzdan büyüklüğünde bir kutu içerisinde geliyor. Kutunun içerisinde bileklik ve şarj aleti bulunuyor. Honor Band 6’da mıknatıslı bir şarj girişi bulunuyor. Bilekliğin kordonu saatlerde kullanılan eski usül kordona benziyor. Honor, Huawei’den ayrılmasına rağmen Band 6’yı kullandığınız telefona bağlamak için Huawei’nin Sağlık (Health) uygulamasını indirmeniz gerekiyor. Eğer daha önceden açılmış bir Huawei hesabınız varsa onu kullanıp giriş yapabiliyorsunuz. Benim hesabım olmasına rağmen yeniden Huawei’ye bağlanmak biraz uzun sürdü. Ancak hesaba girmeyi başardıktan sonra cihazın eşleştirmesini yapmak oldukça kolay.

Dikdörtgen yapıya sahip ekranda sadece bir tuş bulunuyor. Bu tuşla cihazın içerisindeki özelliklere erişmek mümkün. İlk ekrana gelmek için tuşa tıklamak yeterliyken, bir önceki ekrana dönmek için ise dokunmatiği kullanmanız gerekiyor. Cihazın dokunmatik ekranı kullanışlı bir şekilde tasarlanmış. Her yöne bir özellik atanmış ve ana menüye girmeden dokunmatikle işlerinizi halletmek mümkün. 2021 akıllı bilekliklerde ekran boyutlarının büyüdüğü bir yıl oldu. Tıpkı diğer Çinli markalar gibi Honor da Band 6’da ekranı büyüttü. Band 6’nın 1.47 inçlik ekranı bir önceki nesile göre yüzde 148 büyütüldü. 194×368 çözünürlüklü AMOLED ekran, kullanıcı deneyimini bir üst seviyeye taşıyor. Daha büyük ekran nedeniyle bildirim okumak küçük ekranlı akıllı bilekliklere göre daha kolay. Ancak eğer benim gibi önceki nesil akıllı bileklikleri kullanıyorsanız; büyük ekrana alışmanız birkaç gün sürebilir. Bu süreçte kolunuzu sağa sola çarpıp cihazı çizebilirsiniz. O nedenle dikkatli olmakta fayda var.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*